Firma Ekle
Polisten Motosiklet Sürücülerine Kask
Kaynarca İlçe Emniyeti 50 motosiklet sürücüsüne ücretsiz kask dağıttı.

Kaynarca'da yakın zamanda 5 motosiklet kazası yaşanması ve 2 gencin beyin travması geçirmesi üzerine olası kazalara önlem almak isteyen Emniyet Amiri Deniz Engin çareyi kask kullanmadan trafiğe çıkan 50 motosikletçiye ücretsiz kask dağıtmakta buldu

Kaynarca İlçe Emniyet Amirliği tarafından motosiklet kazalarına önlem almak amacıyla ilçede kaskı bulunmayan 50 motosiklet sürücüsüne kask dağıtıldı.

Kaynarca Emniyet Amirliği Sosyal Tesisleri'ndeki törene Kaymakam Huriye Küpeli Kan, İlçe Jandarma Komutanı Neşat Güneri, Kaynarca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tuncay Göktaş ve motosiklet kullanıcıları katıldı.

İlçe Emniyet Amiri Deniz Engin, Trafik Haftası nedeniyle böyle bir etkinlik planladıklarını ancak Soma'daki olay nedeniyle son güne ertelediklerini belirterek, "İlçemizde yakın zamanda 5 ayrı motosiklet kazası yaşandı. Bu kazalarda beyin travması geçirenler, ağır yaralananlar oldu. Yaz sezonu başladığı için trafik kazalarını en aza indirmek istiyoruz. Denetimlerimizi artırmak. Motosiklet sürüc ülerimize kask vererek bir farkındalık yaratmak amacındayız. Kazaları önlemenin yanında gençlere örnek olmak, hemşerimiz Kenan Sofuoğlu gibi yeni şampiyonlar çıkarmak amacındayız. Ancak trafiğe alkollü çıkmamanız ve hız kurallarına uymanızı rica ediyorum" dedi.

İlçe Jandarma Komutanı Neşat Güneri de ilçede yakın zamanda bir motosiklet kazası yaşandığını kazada yaralanan iki gencinde kaskı olmadığını ifade ederek, ?Sizin de arkanızda oturan kişilerin de kask takması elzem. Motosikletin kaportası siz olduğunuz için kask önem arzediyor" diye konuştu.

Kaymakam Huriye Küpeli Kan ise ülkemizde trafik ve iş güvenliğinin hiçe sayıldığını vurgulayarak, "Ama sonunda böyle toplumsal acılarla karşılaşıyoruz. Hepimizin yüreği yanar, kalbimiz kanar, bu Soma'daki acı için Allah ailelere sabırlar versin. Trafik güvenliği dediğimiz şey hem kendi güvenliğimiz hem de diğer insanların güvenliğidir. Ancak ülkemizde trafik kazaları da ayrı bir acıdır. Haberlerde her gün ölümlü bir trafik kazası var. Niye bu acıyı yaşayalım, yaşatalım. Her zaman için dikkatli, sakin, huzurlu, özenli ve bilinçli olalım" dedi.

Toplantıda motosiklet sürücülerinin de görüşlerini belirttikten sonra kasklar motosiklet sürücülerine verildi.

Kask teslim töreninden sonra Emniyet Amiri Deniz Engin, polis memurları ve Kaynarca Anadolu Lİsesi Öğrencileri sürücülere karanfil vererek trafik haftasını kutladılar.
Diğer Haberler


* Tüm Haberler