Firma Ekle
Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi
Adapazarı Belediyesi Bilgi Evi 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı sonunda öğrencilerin başarı durumlarını ölçmek için 4,5,6,7 ve 8. sınıflara yönelik düzenlediği sınavda dereceye girenlere ödülleri ve karneleri verildi.

Bilgi Evi tarafından düzenlenen toplam 556 öğrencinin girdiği sınavda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Reşat Özçayır verdi. Törene Adapazarı Belediyesi daire müdürleri, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

FAYDALI BİR KURUM

Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, "Bugün burada geleceğimiz olan gençlerimize verilen bir eğitim döneminin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bizler deneyimli ve uzman kadromuzla verilen eğitimlerle bilgi evinin ne kadar faydalı olduğunu bugün bir kere daha anladık. Şimdiden sınıf kadroları doldu ve bu ilgiye en iyi şekilde cevap verebilmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız."dedi.

BOŞ ZAMANLARI İÇİN

Bilgi Evi'nde öğrencilerin okuldan sonraki zamanlarında vakitlerini zararlı alışkanlıklar ve boş geçirmemeleri için yardımcı etüt programları uygulandığını kaydeden Sezer, " Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, kitap okumaları ve sosyal hayatın gelişimine yardımcı olmalarını sağlıyoruz. Bilgi Evi olarak velilerimize de öğrencilerini beklerken bilgisayar kursu ve engellilere de iletişim kursu verilecektir.2014-2015 eğitim döneminde Okul Aile Birliği de kurularak velilerimiz de çalışmalarımıza katkıda bulunacaktır. Katılan tüm velilere teşekkür ediyorum.Öğrencilerimize de yaz tatilinin faydalı şekilde geçmesini temenni ediyorum''dedi.

AKIL OYUNLARI

Bilgi evi kütüphane müdürü Tarkan Demirbaş, "Bu sınav öğrencilerin dönem sonu başarılarını ölçmek için yapıldı.Deneyimli ve uzman kadromuzla öğrencilere 30 Haziran ve 28 Ağustos arası Yaz Okulu olacaktır.Seneye de 650-700 öğrenciye eğitim vermeyi hedefliyoruz.Eğitimlerimiz arasında yeni uygulamada akıl oyunları, bilgisayar ve İngilizce etkinlikleri de yer alacak" dedi.


Diğer Haberler


* Tüm Haberler