Firma Ekle
Arif Nihat Asya'da Bilim Şenliği
Korucuk Arif Nihat Asya Ortaokulu spor salonunda bu yıl ikincisi düzenlenen TÜBİTAK Bilim fuarı açıldı.

Açılışa Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Altın, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Aydın, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Koray Keskin, Korucuk Mahallesi Muhtarı Cüneyt Ulu, Adapazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürü Fatih Doğan, çok sayıda okul müdürü, veliler ve öğrenciler katıldı.

Birbirinden değerli projeleri görücüye çıkan öğrencilerin heyecanları ve istekli halleriyse gözden kaçmadı. Manisa ilinin Soma İlçesindeki maden ocağında meydana gelen ve tüm ülkemizde büyük acıya neden olan kaza nedeniyle buruk bir şekilde gerçekleştirilen Bilim Fuarı açılış konuşmasını yapan Arif Nihat Asya Ortaokulu Müdürü Suat Erdoğan, "TÜBİTAK'ın desteğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının ve anasınıfları yılsonu sergimizin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, yaratıcı bireylerin yetişmesine katkı sağlayan bir öneme sahiptir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız Bilim Fuarımızda toplam 30 projeyi 61 öğrencimiz, 12 danışman öğretmen nezaretinde ortaya koydular. Bu güzel projeleri hazırlayan ve bizlere sunan öğrencilerimize, Danışman öğretmenlerimize, katkıda bulunan velilerimize yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

TÜBİTAK Bilim Fuarının açılış kurdelesini törene katılan protokol üyeleri hep birlikte kestiler. Öğrencilerin yaptıkları projeleri gezerek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan davetlilere fuar sonunda çeşitli ikramlar yapıldı.

Kaynak: www.medyabar.com


Diğer Haberler


* Tüm Haberler